Ισοπαλία ο ΠΑΣ με τον ΟΦΗ

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι που θα μπορούσε  να είχε πολύ μεγάλο σκορ με πολλά γκολ ΠΑΣ Γιάννινα και ΟΦΗ έμειναν στο 1-1

Ο ΟΦΗ  πήρε το προβάδισμα πολύ γρήγορα και συγκεκριμένα στο 12′ όταν ο Λάμπρου κέρδισε το πέναλτι από τον Εραμούσπε μετά από υπόδειξη του VAR. Την έσχατη των ποινών εκτέλεσε ο Νέιρα ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λοντίγκιν σημειώνοντας το 0-1. Ο ΠΑΣ  δέκα λεπτά αργότερα στο 22′ με τον Μιλιντσεάνου έφερε το ματς στα ίσα με συρτό σουτ από τα όρια της περιοχής γράφοντας το 1-1

Στο δεύτερο ημίχρονο,  ο ΠΑΣ Γιάννινα με καλύτερο ποδοσφαιριστή του τον Σάλιακα,«σφυροκοπούσε» τον ΟΦΗ ο οποίος είχε και αυτός τις ευκαιρίες του αλλα το ματς παρέμεινε ισόπαλο.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίνγκες, Μορέιρα, Σνάιντερ, Περέα (90’+4′ Λιάσος), Μιλιντσεάνου (78′ Τριάδης).

ΟΦΗ: Επασί, Μαρινάκης, Βούρος, Πασαλίδης (56′ λ. τρ. Διαμαντής, 65′ Κοροβέσης), Γιαννούλης, Νέιρα (83′ Σελίμοβιτς), Γκαγιέγος, Μπαλογιάννης (65′ Ντε Γκούζμαν), Ντουρμισάι, Λάμπρου, Φαν Ντάινεν (84” Γρίβας).