Έχασε το αήττητο ο ΠΑΣ

Τον Ολυμπιακό στους Ζωσιμάδες υποδέχτηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα  για την 6η αγωνιστική της Super League 1 σε ένα  απολαυστικό ματσ με πολλές φάσεις. Ο ΠΑΣ παρόλο που έλεγχε τον αγώνα σε όλη τη διάρκεια του, εχασε το αήττητο με γκολ του Γιουσέφ Ελ Αραμπί στο 84′.

Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό, ο Ολυμπιακός με γκολ του Αγκιμπού Καμαρά  ο οποίοςμετά από σέντρα του Μασούρα βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λοντίγκιν

Στο ημίχρονο του αγώνα ο πρόεδρος  της ομάδας  του ΠΑΣ βράβευσε τον αγαπημένο της κερκίδας, τον παλαίμαχο Ζντένκο Μουφ

Ο Σέρβος ο οποίος έπαιξε τρεις σεζόν στον Άγιαξ (1993-94, 1995-06, 2002-03) βρίσκεται στην πόλη,  και κατά την βράβευση   αποθεώθηκε από τον κόσμο.

Στο  59′ ο ΠΑΣ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του

Ρέαμπτσιουκ. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR και ο Εραμούσπε εκτέλεσε την έσχατη των ποινών ισοφαρίζοντας στο 61′ σε 1-1

Στο 84′ ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί με πλασέ έδωσε και πάλι  το προβάδισμα στον Ολυμπιακό στο παιχνίδι σημειώνοντας το 2-1που ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Πίρσμαν, Εραμούσπε, Κάργας, Σνάιντερ, Ντομίνγκεθ, Καραχάλιος (88′ Μπρένερ), Γκαρντάβσκι, Περέα (86’ Τριάδης), Μιλιντσεάνου (76’ Μορέιρα).

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Ρέαμπτσιουκ, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Μπουχαλάκης (66’ Ελ Αραμπί), Μ. Καμαρά, Ονιεκούρου (46’ Εμβιλά), Α. Καμαρά (78’ Βαλμπουενά), Τικίνιο (88′ Παπαδόπουλος), Μασούρας (79’ Ροντρίγκες).