Δύο γκολ στα πρώτα τρία λεπτά στους ζωσιμάδες ήταν αρκετά για να κρίνουν το ματς

Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχτηκε στο ζωσιμάδες τον Ατρόμητο σε ένα ματς όπου ο ένας έπαιξε για να παραμείνει στην πρώτη εξάδα και ο άλλος για να σώσει την κατηγορία. Το ματς   ξεκίνησε με δυο γκολ στα πρώτα τρία λεπτά στη συνέχεια όμως η μπάλα δεν ήρθε σε επαφή με τα δίχτυα ξανά. Ο αγώνα ξεκίνησε με γκολ του Κουλούρη μόλις στο πρώτο λεπτό και την άμεση απάντηση από τον Περέα ο οποίος ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα  στο τρίτο λεπτό.

Από κει και πέρα ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν ανώτερος ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και έλεγχε απόλυτα το ματς, ο τερματοφύλακας όμως του Ατρομήτου  είχε κατεβάσει κυριολεκτικά ρολά και οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό αφού το ματς έληξε ισόπαλο 1-1.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Ηρακλής Μεταξάς): Σούλης, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Καραχάλιος, Γκαρντάβσκι, Στάνκο, Μπρένερ, Σνάιντερ, Μορέιρα (63΄ Λώλης), Περέα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Καστεγιάνο, Βασιλαντωνόπουλος, Γκαλβάο, Στρούγγης, Ντένιτς, Καρτάλης (66΄ Χαρίσης), Σάλομον, Σπιριντόνοβιτς (66΄ Μουνίθ), Μπεντινέλι (88΄ Νταβιώτης), Κουλούρης